En viktig nominering!

hello-africa.jpgDöm om vår förvåning när Aftonbladet nominerade TV-programmet om vårt barnhem till sitt TV-pris! Programmet gick på kanal 5 och hette “Hello Africa!” och mycket oväntat är det nu nominerat till bästa samhällsprogram. Vi är såklart jättesmickrade, men ser det också som en ypperlig möjlighet att fler människor hör talas om vår förening. Så därför uppmanar vi alla våra medlemmar att gå in på länken http://www.aftonbladet.se/nojesliv/tv/tvpriset2007/ och rösta på oss under flik nr 12. Om vi nu mot förmodan skulle vinna det här priset så kommer det betyda enormt mycket för barnhemmet och vår framtida verksamhet. Så gå omedelbart in och rösta!

Tv-pris

This entry was posted in barnhemmet, föreningen, Hello Africa (TV), Johnnie och Mattias, kampanj, Kanal 5 and tagged , , , . Bookmark the permalink.